Sziasztok!
A legutóbb, amikor
Hearthstone-al foglalkoztam a blogomon, akkor megígértem, hogy
jövök még hasonló tartalmakkal, így hát itt volnék. Ezúttal a
statisztikák bugyraiban kalandozunk, tartsatok ismét velem!
2014-ben, amikor elkezdtem a játékot, akkor, mivel kezdő voltam, nagyon beleástam magam a játék témájába, mivel Én ilyen vagyok, ha valami új dologba kezdek, akkor azt szeretem maximalizálni. Akkoriban elindult a játék magyar, HANGSÚLYOZOM MAGYAR közössége, amelyben első kézből, magyarul lehetett értesülni a játék fontos történéseiről, paklikról, lapokról, fordításokról, miegymás. Amikor a magyar közösségben megosztottak egy paklit, az felkerült az oldalra, és egy érdekes % szám jelent meg, amely azt mutatta, mennyire sikeres egy pakli. Itt meg is ragadnám az alkalmat, hogy ha már szóba került a %, hogy elmondjam mit is mondd egy játékosnak a statisztika, azaz itt első tévhit, amit észre kell venni, hogy minél magasabb a %-os szám, az annál biztosabb, hogy jó. Nos, nem mindenkinek, mert az csak egy szám. Hogy miért mondom ezt? Mindjárt megérted, csak maradj velem!
Boncolgassuk az 1. tévhitet a statisztikát illetően:
Az az állítás, hogy minél nagyobb egy paklinak a győzelmi aránya, annál jobb. Az előbb már említettem, hogy nem így van, de haladjunk is ezen tovább, és járjuk körbe, hogy miért.
1. Azért, mert általában a meta figyelő oldalakon látható az is, hogy mennyi játszottak az adott deckkel mire elérte azt a %-ot, ami oda van írva. Vagyis a nagy számok törve alapján bármelyik típusú pakli lehet eredményes, ha megfelelő számú meccset lejátszunk velük. A lejátszott mérkőzések számában szép számban lesz olyan, amikor nyerünk, amivel javíthatjuk az adott pakli statisztikáját.
2. Nem biztos, hogy a Te stílusod is olyan mint az enyém, tehát ebből az következik, hogy ahhoz, hogy egy pakli eredményt hozzon kell illeszkedjen a játékos stílusához, ha ez nincs meg, akkor szintén nem fogunk nyerni, hiába magas a pakli győzelmi aránya.
3. Attól függ, hogy milyen az adott meta. A példa kedvéért: Találunk egy aggro decket, mellyel wild-ba ugrunk fejest a létrába, de tele van control típusú deckkel a meta, nem biztos, hogy az aggro fog nyerni, mert „agyon lesz kontrollálva”, és ezért nem tud az asztalra kerülni.
Jöjjön a 2. tévhit: Amikor egy streamer után megy az egész közösség:
„XY-nál láttam, biztosan jó lesz”: Beszéljünk egy kicsit erről a kijelentésről is, mert ez is szervesen elviheti, illetve megváltoztathatja a játékhoz való hozzáállást, és a mentalitást is. Először is, nem, attól, hogy xy-nak jó neked nem biztos, hogy jó lesz. Plusz egy nagyon fontos rejtett tényező is van ami befolyásolja a játékodat. Senki nem tudja, de azok a streamerek akik a Blizzarddal le vannak szerződve megkapják azokat a kollekciókat, amelyek újonnan érkeznek a játékba, ezt ráadásul 1000 számra. - Tehát ebből a rejtett tévhitből az következik, hogy a szerződtetett streamerek szinte orrvérzésig próbálkozhatnak anélkül, hogy aranyba, vagy dustba került volna nekik, tehát kvázi ingyen játszanak, ingyen jutnak a lapokhoz, csupán annyi a feladatuk, hogy az adott kiegészítőről elmondják a véleményüket és kész. Ugyan ezen az alapelven formálják a metat, és ezáltal akarva-akaratlanul is talán, de olykor félrevezetik a játékosokat, ami ugyan lehet, hogy nem tudatos, de ez is egy létező jelenség, már csak azért is, mert amikor Én kezdtem engem is csúnyán félrevezettek, bár igaz az tudatos volt.
Térjünk rá, hogy hogyan érdemes kezelni a statisztikát:
Ehhez példaként hozok egy paklit, erről itt láthattok egy képet, ezt fogjuk a példában kielemezni!
Ezen a képen láthatjuk a Wild formátum legeredményesebb paklijait. Ami számunkra fontos, az a paklik neve melletti statisztika. Azok a paklik, amelyek 50% felett teljesítenek, azokkal lehet eredményt elérni, de ez persze nem biztos, hogy sikerül hiszen mint fentebb írtam nagyon sok dolog befolyásolja az eredményességet. Az 50% alatti paklik győzelmi aránya rossz, tehát azzal nem érdemes próbálkozni. Ezek a számok úgy jönnek ki, hogy a játékosok lejátszanak az adott paklival 1000 vagy több mérkőzést, majd feltöltik. Tehát, akkor értelmezzük jól a statisztikát, ha olyan paklival kezdünk játszani, amelynek a statisztikája 50% felett van, ami alatt van, azzal nem kezdünk játszani, mert idő, dust, és gold pocsékolás mire elérünk vele valamit.
Ezzel megköszönöm a megtisztelő figyelmeteket!
Ha nem szeretnétek lemaradni a friss tartalmaimról, akkor IRATKOZZATOKFEL A YOUTUBE CSATORNÁMRA ITT, CSATLAKOZZATOK A DISCORD SZERVEREMHEZ ITT, KÖVESSETEK INSTAGRAMON, TWITTEREN, MEWE-N, PINTERESTEN, VAGYA TIK-TOK-ON!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése